Студенти ОАС и МАС Графички дизајн учествовали су на Међународном сусрету студената графичке струке – Графијада, у периоду од 09. до 13. маја 2022. године, у Требињу, у организацији Савеза студената и студентског парламента Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду.

Студенти Михајло Гавриловић, Николија Алексић и Ајша Шабановић имали су прилику да покажу своја знања кроз дебате на теме из области графичког дизајна, најбољег визуелног решења плаката на задату тему и летеринга сопственог имена. Као група, заједно са две колегинице из Новог Сада, освојили су прво место у дебати, прво место за визуелно решење плаката освојила је Ајша Шабановић студенткиња МАС Графички дизајн а студент Михајло Гавриловић ОАС Графички дизајн освојио је прво место за визуелно решење летеринга. Циљ овогодишње Графијаде поред међусобног упознавања и дружења кроз спорт и забаву, било је размењивање искустава у области графичког дизајна како у настави на факултетима тако и у пракси.