Представа студента Николе Богдановића ФРИДА КАЛО (практични део) биће одиграна 17.05.2018. са почетком у 18:00 часова, представа се игра на великој сцени ДКСГ- а.

Представа је под метнторством ванр. проф. Дејана Цицмиловића и сарадника мр. Немање Савковића. Кореографију у представи потписује професорка др. Вера Обрадовић, док је за лектуру била задужена професорка мр. Андријана Виденовић.

О представи

Фрида Кало почела је да пише дневник 1942. године. Он је један од најважнијих извора за разумевање њених осећања и размишљања. Онемогућена да слика и изражава се на тај начин, пише дневник у њему ради мале цртеже и аквареле, помоћу којих изражава своја расположења. Текст је у дневнику симболично исписанразличитим бојама. У њему није бележила само свакодневне догађаје, већ и рефлексије о детињству и младости. Бележила је своја размишљања о темама као што су сексуалност, плодност, магија и езотерија, као и своје психолошке и здравствене проблеме.

„Ја никада нисам сликала своје снове, сликала сам само своју властиту стварност“ Фрида Кало