Представа студенткиње Милице Мандић ИСАДОРА (практични део) биће одиграна 15.05.2018. са почетком у 20:00 часова, представа се игра на великој сцени ДКСГ- а.

Представа је под метнторством ванр. проф. Дејана Цицмиловића и сарадника мр. Немање Савковића. За лектуру је била задужена професорка мр. Андријана Виденовић.

O представи

Мастер рад студенткиње глуме, Милице Мандић “Исадора“ монодрама, по жанру кореодрама, говори о животу Исадоре Данкан, о играчици која се залагала за женску еманципацију, увек тврдила да је „уметност живот“, да класичан балет није уметност јер ограничава и не дозвољава жени да се изрази, говорила је да ће плес будућности бити сличан оном из античке Грчке – природан и слободан. Њен живот је био чешће испуњен тугом него радошћу па је плес био једино „место“ где била своја, слободна, радосна... Због онога што је била и што је учинила за плес и позорницу уопште Исадора је сјајан пример не само женама које се баве уметошћу, већ и другим женама широм света, како се ослободити стега које нам друштво, околина, свет, породица, партер намеће.