"ЈАДИ МЛАДОГ ВЕРТЕРА" - J.W.Gete 24. новембар / 20 часова /

Кореодрамска представа, плесана драма "Јади младог Вертера" Ј .В. Гетеа рађена је у оквиру студијског Мастер програма Глуме, а на предмету Кореодрама - која се једино изучава на Факултету уметности у Косовској Митровици. Студенти кроз предмет Кореодрама усвајају како се драмски текст транспонује у покрет и невербални исказ, како се телом исказује идеја, мисао, реч, како цело тело постаје експресивни глумачки апарат и текст на сцени. У овом случају (сада већ дипломирани) студент, Стефан Миликић, лично је изразио жељу да се бавимо Гетеом, односно рефлексијама младог Вертеровог бића. Упустили смо се у истраживање са амбицијом да од испитне начинимо професионалну представу. Сликарка Душица Пејић нам је својом уметношћу естетски заокружила и "обојила" стања која се плесно-глумачки одигравају на сцени. Њено апстрактно и многозначно сликарско "писмо" представља  за нас Вертерова писма пријатељу. Гордана Пантелић, као и у свим нашим досадашњим сарадњама, дизајном светла снажно доприноси драматуршком набоју дела. Представа је рађена у форми минималистичког плеса, односно акценат није стављан на кореографске и играчке егзибиције, већ на емоцију коју у себи теретно носи неснађени отуђени појединац, кога тишти занос и љубавно страдање. Такође, преиспитује се и пријатељство у коме се догађа својеврсна многоболна издаја.

др Вера Обрадовић

Дом културе Студентски град