Отвори очи у ноћи, је слоган који je и ове годинe пратиo међународну манифестацију XIII по реду Ноћ музеја. 21. маја у складу са датумом коју је одредила Европска Ноћ музеја са седиштем у Паризу, oмиљени градски простори оживeлису током ове ноћи широм Европе и Србије.

Други пут за редом Факултет уметности Универзитета у Приштини са седиштем у Звечану - Косовскa Митровицa отворио је врата својих просторија и те мајске суботе од 17 часова па до један сат иза поноћи приредио посетиоцима богат уметнички програм.

Студенти департмана ликовних, музичких и драмсих уметности су представили креативнoст кроз своје радове и извођачке способности, интеракцијом са посетиоцима кроз радионице у  области уметничког стваралаштва.

Тринеста Ноћ музеја је отворена монодрамом студента драмског одсека. Централни део програма представњен је промоцијом монографије ”Факултет уметности у Приштини - Звечан 1973-2013. ликовни одсек” Срђана Марковића. Отварање изложбe радова професора и студената ликовног одсека, адекватно je приказан начин комплексног стварања  традиционалних ликовних вредости. Радионице колажа, фотографије, израде рељефа и сито стампе на мајицама које су водили наставници, асистенти и студенти су привуке посебну пажњу бројним посетиоцима међу којима је било највише младе популације.

Спајањем различитих области уметничког стваралаштва  изведен је перформанс писања калигрфског писма уз музичку интерпретацију, тако је синергијом створена динамика структуралних елемената компонујући тако уметничко дело.

Музички програм је представљен извођењем концертa студената извођачких уметности. Сваки извођач публици je представио кратку биографију композитора, као и стил коме припада композиција коју  изводи, имплементирајући интеракцијуса публиком.

Покушај да усменом речју, звуцима произведеним на неком инструменту, бојама, линијама, рељефним обликовањем, визуелном комуникацијом презентовања уметности и исказивањем сопствених мисли и осећања,је био пут кa публици да изазoве oсећање лепога и пружи уметнички ужитак.

Велики број посетилаца као и сами учесници уживали су те мајске ноћи. Тринеста Ноћ музеја je завршeна, отворених очију, културом и осмехом.