Студентима основних и мастер студија Глуме Andrea Sitter, свестрана уметница која живи и ради у Паризу, током јануара 2016. одржала је семинар сценског покрета и игре.

Студенти су имали прилику да се упознају са специфичним радом на новој телесној техници, која ће им вишеструко користити у даљем раду. Andrea Sitter, немачка кореографкиња, играчица, виолинисткиња и глумица, уметнички је обликована на Академији у Минхену, и уз савремени плес Elvina Nikolaja, Pine Baus, Karolin Karson, Dominik Mersi и многих других. Играла је у филму "Рајнско злато" Herberta fon Karajana. Од 1980. је играчица у бројним балетима и значајним компанијама, а извела је преко 350 представа до сада. Њен укус и искуство глумице водили су је ка сарадњи са бројним истакнутим уметницима, поготово у креацијама хибридних форми. Године 2005. формирала је сопствену трупу "Die Donau" као омаж реци која протиче кроз њен родни град. Andrea Sitter је по позиву држала бројне семинаре и курсеве игре и предавала на бројним школама глуме у Паризу и другим европским градовима - у Немачкој, Мађарској, Украјини, Србији итд (the Szkola Baletowa Poznan, the CCN Orleans Josef Nadj, the CND National Center of Dance, the TPE in Bezons, in the National Csokonai Theatre of Debrece) Делује у оквиру Tumulus, chemin géopoétique, правца који окупља уметнике из разних професионалних области и из различитих земаља.