Галерија Факултета уметности домаћин је једне значајне и занимљиве изложбе слика из Народног музеја Топлице у Прокупљу која је реализована захваљујући сарадњи овог музеја са Покрајинским културним центром Приштина –Лепосавић односно Факултетом уметности.
Идеја је била приближити уметничко благо 20. века које чува Народни музеј у Прокупљу овдашњој публици и пре свега студентима. Већи део изложених радова чине слике, уља на платну, еминентног сликара Боже Илића. Ово не чуди ако знамо да Божа Илић потиче управо из Топличког краја, места Житни поток крај Прокупља. Студирао је у класи проф. Мила Милуновића на Академији ликовних уметности у Београду, а у националној историји уметности о њему најпре
говоримо као сликару социјалистичког реализма и чувене монументалне слике Сондирање терена на Новом Београду. Ипак, Божа Илић, глувонеми сликар тешке судбине, своје ликовно трагање усмерио је након 1950. године и на пејзаже, портрете, мртву природу. реализујућу своје идеје у знатно мањим форматима уља на платну. Неке од њих које се везују за традицију фовизма видимо и на изложби у Косовској Митровици.
Сагледавање наслеђа Боже Илића није исто што и сагледавање његовог сликарског опуса. Оно је много шире и нужно мора бити усмерено ка значају његове личности у ширем смислу за Топлички крај. Музеј Топлице у Прокупљу додељује сликарску награду Божа Илић чиме му одаје почаст и враћа дуг. Његово име носи и уметничка галерија у Прокупљу при којој се сваке године организује ликовна колонија Меморијал Божа Илић, чији је део фонда и изложен у Галерији Факултета уметности.
Радовима савремених уметника који су настали у оквиру Меморијала и који се сада излажу у овом контексту, баштини се наслеђе Боже Илића и упућује на значај креативних појединаца за историју неких места и локалних заједница.
Изложба је отворена 8. јуна и траје две недеље. Ово је њено друго представљање на Косову и Метохији. Већ је приказана у Студентском центру у Косовској Митровици, а за крај гостовања на Космету биће приказана и у Лепосавићу.