У Галерији Факултета уметности 19. априла 2022. традиционално је обележен Светски дан игре заједнички са Ансамблом народних игара и песама Косова и Метохије „Венац“ из Грачанице.

Наступили су студенти прве, друге и треће године Глуме, у властитим кореографским минијатурама. Ансамбл „Венац“ је целокупној вечери допринео видео радом под насловом „Народ“ који је сниман на Тврђави Звечан, а у режији Милоша Цилета Митића.

Бивша студенткиња нашег Факултета уметности, Оливера Бацић Драгичевић, за овогодишњу прославу Дана игре упутила је следећу поруку својим млађим колегама: „Кажу: ‘Никада немојте престати да се играте’. Од рођења па до краја живота игра је једна од кључних речи која нас прати. Игра је део сваког бића. Игра је дах, зној, осмех, додир. Игра је љубав, а од љубави смо сви саткани. Хвала игри што на сцени или ван ње – она је нама све!“

Срећан Светски дан игре!