Факултет уметности Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Миторвици и Музичка школа „Стеван Христић“ из Гњилана – Станишора, 14. јуна 2021. године, у просторијама Факултета уметности, потписали су Уговор о пословно-техничкој сарадњи.

Уговор су потписали декан проф. мр Естер Милентијевић, која заступа Факултет уметности, и директор Иван Јовановић, који заступа Музичку школу „Стеван Христић“. Предмет Уговора је организовање пословне сарадње у области културно-уметничког, просветног и стручног рада кроз заједничке уметничке, научне и стручне пројекте, као и друге заједничке активности у оквиру делатности које уговорене стране већ обављају. Након потписивања Уговора, ученици основне и средње музичке школе „Стеван Христић“, у Галерији Факултета уметности, одржали су концерт којим је и званично започета сарадња између ове две образовне институције. .