Студенти Факултета уметности су у Косовској Митровици у среду 03.03.2021. организовали хуманитарну акцију одржану у циљу прикупљања новчаних средстава потребних за лечење мале Магдалене Недељковић.

Шестогодишња Магдалена болује од туберозне склерозе која узрокује раст тумора и епилептичне нападе. За операцију у Хјустону, неопходно је више од 250.000 еура, које породица није у могућности да сакупи. Хуманитарна акција одвијала се на главном градском шеталишту у виду концерта и продајне изложбе ликовних радова са почетком и 12:00 часова. Студенти Факултета уметности успели су да прикупе 94.600 динара. Захваљујемо се свим људима доброг срца који су се одазвали и помогли у организацији и реализацији ове хуманитарне акције и дали свој допринос како бисмо заједно помогли Магдалени да има срећно и безбрижно детињство.