Светски дан игре одржан је у понедељак 15. априла 2019. године у 20 часова у Галерији Факултета уметности у Kосовској Митровици.

За Светски дан игре проглашен је 29. април, односно дан када је рођен велики реформатор балетске уметности, Жан Жорж Новер. Установљен је 1982. године од стране међународне организације Цид Унеско. С обзиром на то да је тај датум некада близу Ускршњих празника није неуобичајено да се прославља и раније, али искључиво током месеца априла.
Ове године празник плеса приказан је 15. априла у 20. часова у Галерији Факултета уметности, када су студенти Одсека за глуму традиционално обележили Светски дан игре. Приказане су кореографске минијатуре које су настајале као креације студената током две протекле године. Менторство: проф.др Вера Обрадовић. Посебну ноту целокупном догађању допринела је музичка пратња на бубњевима Расима Реџепагића, студента треће године Сликарства.

„Љубав за вашу уметност дигните до ентузијазма. У позоришним композицијама успех се постиже само онолико колико је срце разиграно; колико је душа живо дирнута; колико је машта распаљена; колико страсти грме и колико гениј сева. Јесте ли, напротив млаки; тече ли крв у вашим венама мирно; је ли вам срце од леда; а душа неосетљива? Дижите тад руке од позоришта; напуштајте уметност која није за вас.“ Жан Жорж Новер